چگونه موفقیت سایت خود را تضمین کنیم؟

چگونه موفقیت سایت خود را تضمین کنیم؟

نکات کلیدی برای تضمین موفقیت طراحی یک سایت چیست؟

موفقیت هر وب سایتی کاملاً به نحوه طراحی آن بستگی دارد هنگامی که طراحان در توسعه وب سایت شما نهایت دقت را به خرج بدهند و سایت زیبا ، قابل استفاده و سودمندی را برایتان طراحی کنند ، بدون شک موفقیت وب سایت شما را تضمین خواهند کرد. از آنجا که سایت شما چهره تجارت شما است و بیشتر مشتریان بالقوه قبل از مراجعه به فروشگاه از وب سایت شما بازدید می کنند ، طراحی سایتی با رعایت اصول و احتیاط کامل برای بازدید کنندگان اجتناب ناپذیر می شود. بنابراین هر گونه کاستی در طراحی وب سایت می تواند به تخریب وجهه برند شما منجر شود. طراحی صفحات وب نسبت به آنچه که در ذهن خود فکر می کنید بسیار مهم تر است. برای ایجاد و نگهداری وب سایت به مهارت ها و تکنیک های زیادی نیاز است. بسیاری از طراحان وب به استانداردهای طراحی اهمیتی نمی دهند اما برای طراحی وب این امر بسیار مهم است حتی یک وب سایت ساده با قابلیت استثنایی و ساختار خوب بطور شگفت آوری در گوگل به نظر می رسد بازدیدکاربران از چنین وب سایت هایی نیز نسبت به سایر وب سایت ها بالاتر است بنابراین عملکرد یک وب سایت کاملاً به اثربخشی آن برروی بازدید کننده بستگی دارد.

این روزها طراحی یک وب سایت برجسته به شما کمک می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرید طراحی خوب برای کاربران به یک استاندارد جهانی برای پر بازدیدترین و موفق ترین سایت ها تبدیل شده است . علاوه بر این  اگر یک کاربر احساس کند که نمی تواند از یک عملکرد خاص استفاده کند بنابراین با ناامیدی فوراً سایت را ترک می کند. فقط ارائه یک ویژگی در وب سایت کافی نیست  تا در دسترس کاربران باشد اما به درستی کار نکند.وب واقعی به معنای تجربه بهتر برای همه افراد  است کاربران می توانند بدون هیچ گونه نگرانی در مورد نحوه دسترسی به اینترنت ، آنچه را که می خواهند بدست بیاورند. توسعه دهندگان و طراحان باید سایت هایی را ایجاد کنند که به راحتی مدیریت و بروز رسانی شوند. بیایید در مورد موثرترین تکنیک های طراحی وب که باید در وب سایت شما پیاده سازی شود صحبت کنیم.

نکات کلیدی برای تضمین موفقیت طراحی یک سایت

 

11تکنیک برتر برای طراحی یک وب سایت خوب

طراحی وب سایت خوب نیاز به طیف گسترده ای از متخصصان دارد که در زمینه های مختلفی در طراحی تخصص دارند تلاش جمعی آنها باید هنگام اتخاذ یک تصمیم احساس شود در این مقاله  11 اصل اساسی در طراحی وب سایت خوب را بیان خواهیم کرد که باید هنگام تدوین وب سایت مورد تامل قرار گیرد. این اصول طراحی به طور قطع به طراحان وب کمک می کند تا طراحی های هیجان انگیز و قابلیت استفاده یک وب سایت را توسعه دهند در اینجا لیستی از 11 اصول طراحی خوب وجود دارد که وب سایت شما را زیبا ، کاربر پسند ، موثر و جذاب می کند :

1. وب سایت ساده :

وب سایتی که بیش از حد مطلب در ان قرار گرفته باشد ممکن است برای بازدیدکنندگان وب سایت مناسب نباشد قرار گیری بیش از حد بسیاری از عناصر در صفحه وب ممکن است منجر به انحراف  بازدید کنندگان از هدف اصلی وب سایت شما شود بنابراین سادگی همیشه در یک طراحی صفحه وب مؤثر واقع می شود. طراحی تمیز و تازه وب سایت شما نه تنها وب سایت را جذاب می کند بلکه به کاربر کمک می کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر بصورت یکپارچه حرکت کند. طراحی یک سایت با ویژگی هایی که به هدف وب سایت شما کمک نمی کند ، ممکن است برای وب سایت شما ناامید کننده باشد. طراحی خود را تا حد امکان ساده نگه دارید تا بازدید کنندگان بتوانند آن را آسان و راحت حس کنند و راه های مورد هدف خود را در وب سایت شما پیدا کنند.

 

وب سایت ساده

 

2. پایداری در وب سایت :

پایداری در طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد به عناصر طراحی در هر یک از صفحات وب توجه کنید. فونت ها ، اندازه ها ، عنوان ها ، و سبک های دکمه شما باید در کل وب سایت یکسان باشد بنابراین همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید . قلم ها و رنگ های مناسب را برای متن ها ، دکمه ها و غیره نهایی کنید و در طول توسعه وب سایت خود به آنها بچسبانید. حفظ اطلاعات کامل در مورد سبک ها و عناصر طراحی بسیار مفید خواهد بود.

 

پایداری در وب سایت

 

3. سبک و تایپوگرافی منحصر به فرد :

متن شما هر چقدر خوب باشد ، بر وب سایت شما حاکمیت می کند زیرا اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می دهد. از آنجایی که موتور های جستجو با این داده ها بسیار آشنا هستند ، متن وب سایت شما به بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های SEO تبدیل می شود. شما باید با استفاده دقیق از کلمات کلیدی ، داده ها و سایر عناصر حساس تایپوگرافی خود را برای بازدید کنندگان جذاب و خوانا نگه دارید. از فونت هایی که خواندن آنها ساده تر است استفاده کنید و فونت های مدرن را بیشتر برای متن های اصلی بکار ببرید. برای هر عنصر طراحی از قبیل عناوین ، متن های اصلی ، دکمه ها و غیره ترکیب های مناسبی را برای شکل های مختلف ایجاد کنید.

سبک و تایپوگرافی منحصر به فرد

4. سازگاری با موبایل :

با توجه به استفاده روزافزون از تلفن های هوشمند و تبلت ها طراحی وب برای صفحه نمایش های مختلف باید مؤثر باشد اگر طراحی وب سایت شما از تمام اندازه های صفحه نمایش پشتیبانی نمی کند ، احتمال این وجود دارد که شما امتیاز وب سایت خود را در مقایسه با رقبای خود از دست بدهید. بنابراین می توانید طراحی وب سایت خود را برای تمامی اندازه های صفحه نمایش دستگاه های هوشمند سازگار کنید .

 

سازگاری با موبایل

 

5. پالت رنگ و تصاویر :

ترکیب رنگی مناسب وب سایت شما نظر کاربران را به خود جلب می کند ، در حالی که یک ترکیب ضعیف می تواند منجر به حواس پرتی کاربران شود . بکارگیری ترکیب رنگی مناسب برای طراحی وب سایت شما الزامی است . با یک وب سایت رنگی مناسب تجارت خود می توانید فضای دل پذیری را برای بازدیدکنندگان وب سایت خود ایجاد کنید بنابراین با انتخاب یک پالت رنگی مکمل ، زیبایی ظاهری را در طراحی وب سایت خود تجربه کنید و تأثیر خوبی بر بازدید کنندگان بگذارید. حتما به یاد داشته باشید که از فضای سفید استفاده کنید زیرا فضای سفید مانع از آشفتگی وب سایت شما می شود. همچنین از استفاده بیش از حد رنگ ها در وب سایت خود خودداری کنید نهایتا 3 یا 4 رنگ برای طراحی کل وب سایت ها جذاب و کافی هستند در مورد تصاویر نیز به همین منوال است پیشنهاد ما این است از چندین تصویر پر جنب و جوش استفاده نکنید.

پالت رنگ و تصاویر

6 . بارگیری آسان وب سایت :

هیچ کاربری وب سایتی که بارگیری آن زمان زیادی طول می کشد را دوست ندارد. بنابراین با بهینه سازی اندازه تصویر ، ترکیب کد به یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript  از وب سایت خود مراقبت کنید زیرا باعث کاهش درخواست HTTP می شود . همچنین برای افزایش سرعت بارگذاری  HTML، JavaScript و CSS را فشرده سازی کنید.

بارگیری آسان وب سایت

7. پیمایش آسان وب سایت :

تحقیقات نشان می دهد که بازدید کنندگان زمان بیشتری را در وب سایت هایی می گذرانند که دارای پیمایش آسان هستند برای پیمایش کارآمد سلسله مراتب صفحه ، استفاده از اسکرام و طراحی دکمه های قابل کلیک را در نظر داشته باشید. شما باید "قانون سه کلیک" را دنبال کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند اطلاعات مورد نیاز را در سه کلیک دریافت کنند.

8. ارتباط بیشتر بازدیدکنندگان وب سایت :

هدف نهایی بازدید کنندگان این است که اطلاعات را بدست آورند و اگر وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط موثر با بازدیدکنندگان باشد ، احتمالاً کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند. ترفندهایی که ممکن است برای برقراری ارتباط بی دردسر برای بازدید کنندگان فراهم نمود این است که اطلاعات را با استفاده مناسب از عناوین ، جملات مناسب ، برش و استفاده از نقاط سازماندهی کرد.

ارتباط بیشتر بازدیدکنندگان وب سایت

9. برنامه ریزی : 

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما به طور موثری نیاز بازدید کنندگان شما را برآورده می کند ، باید از اولین باری که بازدید کنندگان به وب سایت شما مراجعه می کنند تا لحظه تبدیل شدن به مشتری برنامه ریزی وب سایت خود را مشخص کنید . اینکه بازدیدکنندگان وب سایت شما چه صفحاتی را مشاهده می کنند ، چه مطالبی را می خوانند و چه برنامه هایی را در سر دارند؟ دانستن این امر به شما در طراحی سایتی کمک می کند که فروش بهتری داشته باشید.

10. درج دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی :

که به کاربران خود فرصت دهید تا آنچه را که در ذهن خود دارند به اشتراک بگذارند. اگر وب سایت شما در حال حاضر فاقد دکمه های اشتراک شبکه های اجتماعی یا نرم افزارهای پیام رسان است ، می توانید با به کارگیری این دکمه بسیاری از ترافیک رسانه های اجتماعی از طرف افراد بازدید کننده را از دست ندهید . اگر انجام این کار برای شما جدید به نظر می رسد ، باید بدانید که دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی دکمه های کوچکی هستند که در قسمت بالا یا پایین پست های وبلاگ قرار دارند آنها حاوی نمادهای وب سایت های مختلف رسانه های اجتماعی هستند و به شما این امکان را می دهند که صفحه مورد نظر خود را مستقیماً در کانال رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید این دکمه ها به عنوان ابزاری بدون فشار عمل می کنند .

11. انیمیشن وب :

انیمیشن می تواند نقش بسیار مهمی در  بدست آوردن ایده ها و رابط ها برای درک ساده تر وب سایت شما داشته باشد انیمیشن وب می تواند در مدت زمان کمی ایده های پیچیده ای ارائه دهد همچنین انیمیشن ها نمایشی قدرتمند و شخصیتی عالی را به برند ووب سایت شما ارائه می دهند انیمیشن ها زمینه بازی را برای کاربر باز می کند و آنها را قادر می سازد تا مطالب انیمیشن را مطالعه کنند. بنابراین یک تصویر موثر در طراحی انیمیشن وب می تواند کار خوبی را برای جلب توجه کاربر انجام دهد و یک بازاریابی خوب  برای وب سایت باشد.

رعایت تمام دستورالعمل های مربوط به طراحی وب و توسعه دهندگان

با رعایت تکنیک های فوق در طراحی وب سایت خود به راحتی می توانید یک وب سایت زیبا و کاربردی ایجاد کنید. بدون رعایت این اصول، وب سایت شما در مسیری دشوار خواهد بود. برای طراحی وب سایت ، طراحان به تکنیک ها و دستورالعمل های مختلفی احتیاج دارند آنها می توانند با رعایت این دستورالعمل ها وب سایت خوبی ایجاد کنندطراح وب سایت فقط باید چیزهای مهم را برای کاربران متمرکز کند. به سادگی به پیشنهادات مربوط به تکنیک های طراحی وب موثر که در اینجا ذکر شد فکر کنید و تا یک وب سایت ارزشمند و جالب داشته باشید فقط با یک طراحی زیبا و کاربرپسند ، می توانید فکر کنید که موفق خواهید شد.